יובש בעיניים

0
1701
עין יבשה

יובש בעיניים מה הן הסיבות ואיך מטפלים?

אומרים שאחת התופעות השכיחות והמציקות ביותר היא תופעת יובש בעיניים או בשפת הרופאים תסמונת עין היבשה. תסמונת זו שכיחה מאוד, וכן התסמינים שלה מסבים לחולה עוגמת נפש רבה. כל מי שחש יובש בעיניים פעם אחת בחייו יכול להבין עד כמה ההרגשה הזאת אינה טובה, אך אם בעבר לא ממש ידעו כיצד לטפל בבעיה היום ניתן למצוא מגוון רחב של טיפולים המנסים להקל ואף להעלים לגמרי את התחושה הלא נעימה הזו . תחושה זו מתבטאת בהרגשת חול או נמלים בעיניים, וכן עייפות רבה כאשר אתם נמצאים ליד מזגנים. אז מהי תסמונת העין היבשה ואיך מטפלים בה?

מהי תסמונת העין היבשה?

יובש בעין מוגדר מייצור לא נכון של הדמעות. הרופאים מחלקים את זה לשתי סיבות עיקריות, האחת היא בגלל הכמות של הדמעות, לעיתים הגוף מייצר מעט דמעות שלא מצליחות לנקות את העין היטב, לכן החולה מרגיש את היובש המדובר.

התכולה של הדמעות הינה סיבה שכיחה לגרימת תופעה מטרידה זו , וכןסיבה נוספת ליובש בעיניים נוצרת בגלל תנוחה לא תקין של העפעפיים תנוחה זאת גורם לעפעפיים  לא להפריש את כמות הדמעות הדרושה לניקוי העין.

למה צריך בכלל את הדמעות?

רבים מאתנו שואלים מהו התפקיד של הדמעות אז לדמעות יש בהחלט תפקיד חשוב הדמעות מרטיבות תמיד את הצד החיצוני של העין שצריך להיות תמיד רטוב. לרטיבות הזו יש תפקיד  חיוני בשמירה על בריאות העיניים הדמעות מסלקות חיידקים וחלקיקי אבק, ובכך שומרות על העיניים שלנו כדי להבין את החיוניות של הדמעות עלינו להבין איך נוצרות הדמעות.

איך נוצרות הדמעות?

  • השכבה הראשונה היא שכבה שומנית, המעכבת את אידוי הדמעות.
  • השכבה האמצעית היא שכבה יותר מימית
  • השכבה הפנימית,  מכילה חלבונים

מעבר לכך הדמעות מכילות חומרים רבים כמו חומר המשמשים לחומרי נוגדי זיהום ועוד

LEAVE A REPLY